Otevřené mistrovství ČR v parašutismu proběhlo ve Škodalandu

Od pátku 19. července do soboty 20. července hostil sportovní areál Škodaland na břehu přehrady České údolí Otevřené mistrovství ČR v parašutismu. Do Plzně se sjelo 40 parašutistů z celé ČR.
Závodilo se celkem ve dvou základních disciplínách - individuální akrobacii a přesnosti přistání. Atraktivní pro diváky jsou hlavně seskoky na přesnost přistání, které mohli vidět návštěvníci ve Škodalandu v průběhu celého pátku i soboty.

Závod pořádal Aeroklub Plzeň Bory, který si výběr místa pochvaloval.

"Tyto akce se konají většinou na letištích. Tento areál je tedy netradiční, ale všem se to moc líbilo. Navíc atraktivitu divákům i závodníkům přidalo i to, že výsadkovým letounem byl vrtulník," uvedl na konci akce pořadatel Jan Bečka. Mistrovství ČR se ve Škodalandu konalo úplně poprvé. Někteří parašutisté si ale areál už dříve vyzkoušeli. "Dělali jsem tady Plzeňský pohár," upřesnil dále Jan Bečka.

Akci zahájil už v pátek místostarosta obvodu Radislav Neubauer. Medaile a poháry při závěrečném ceremoniálu předal všem závodníkům starosta MO Plzeň 3 Jiří Strobach.

"Určitě akce tohoto typu ve Škodalandu vítáme. Je čest hostit Mistrovství České republiky. Po dobu akce nedošlo ani k nějakému výraznějšímu omezení návštěvníků areálu. Jen bylo uzavřeno fotbalové hřiště, které sloužilo jako doskočiště. Naopak pro spoustu návštěvníků byly seskoky příjemným zpestřením," uvedl starosta Jiří Strobach.

 

Webkamera Škodalandu

Webkamera spustit webkameru

Provozní doba areálu

Hlavní sezóna

(duben – září)
denně: 8:00 – 22:00

Mimo sezónu

(říjen a březen)
denně: 10:00 – 20:00 
denně: 10:00 – 18:00 (listopad - únor)

Provozní doba jezírka

Pracovní dny: 12:00 - 19:00 (v době letních prázdnin 10:00 - 20:00)
Soboty, neděle, státní svátky: 10:00 - 20:00
Při nepřízni počasí zavřeno.

Koupací sezóna v roce 2024: zahájena 15. června 2024. 


Děkujeme našim partnerům

Škoda Omexom 

webdesign: SITMP